Gustė Šimkutė įveikė 50 varžovių ir atplaukė pirma
2016-11-28
Sveikiname dailiojo plaukimo pirmenybių nugalėtojas ir prizininkes
2016-12-01

Veteranė pagerino plaukimo rekordą2016-11-30

Alytuje vykęs atviras Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas sukvietė plaukikus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Devynis aukso apdovanojimus į Šiaulius parvežė „Delfino“ veteranai. Pagerintas vienas plaukimo rekordas.

Tris aukso apdovanojimus iškovojo Aušra Grabauskienė. Iš visų 200 čempionate dalyvavusių sportininkų iš šiauliečių ji užėmė aukščiausią – 16-tą vietą. Pirmąsias vietas šiaulietė pelnė 50, 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse. Pirmą atstumą ji įveikė per 40,02 sekundės ir pagerino Lietuvos veteranų plaukimo rekordą 45-49 m. amžiaus grupėje. Dvigubai ilgesnę distanciją Aušra nuplaukė per 1 minutę 29,65 sekundės, o 200 m – per 3 minutes 16,67 sekundės.

Dar trimis aukso ir vienu sidabro medaliu 35-39 m. amžiaus grupėje pasidabino Audronė Vaškienė. Ji greičiausiai laisvu stiliumi nuplaukė 100 m ir 200 m (atitinkamai per 1 minutę ir 19,46 sekundės bei per 3 minutes ir 2,69 sekundės). Pirmą vietą šiaulietė iškovojo ir 100 m plaukdama nugara (1 minutė ir 31,33 sekundės). 50 m plaukimo peteliške rungtyje ji buvo antra (38,28 sekundės).

Eduardas Babelis 55-59 m. amžiaus vyrų grupėje iškovojo du aukso medalius. 400 ir 800 m ilgio distancijas jis įveikė per 5 minutes ir 51,53 sekundės ir 12 minučių 20,76 sekundės. Sidabro medalį jis iškovojo tuo pačiu stiliumi nuplaukęs 200 m per dvi minutes ir 41,68 sekundės, o bronzos – 100 m tuo pačiu stiliumi nuplaukęs per 1 minutę 13,96 sekundės.

50 m peteliške per 58,59 sekundės atplaukė Sergey Yakovenko ir 60-64 m. amžiaus grupėje laimėjo pirmą vietą.

45-49 m. moterų amžiaus grupėje gerai pasirodė ir Lolita Lukoševičienė. 100 m plaukimo nugara rungtyje ji užėmė antrą vietą (1 minutė ir 43,67 sekundės), o 50 m plaukimo krūtine ir nugara rungtyse – dvi trečiąsias (49,08 sekundės ir 49,25 sekundės).

Du sidabro medalius į Šiaulius parvežė Ramūnas Poškus. Jis 50 m krūtine nuplaukė per 34,65 sekundės, o dvigubai ilgesnį atstumą – per 1 minutę 18,49 sekundės.

Šiauliečių medalių kraitę dar vienu bronzos apdovanojimu papildė Marius Jankauskas, 50 m atstumą laisvu stiliumi įveikęs per 29,52 sekundės.

Iš viso čempionate dėl apdovanojimų kovojo per 200 plaukimo veteranų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.